top of page
Jak szybciej i łatwiej dostosować dokumenty cyfrowe dla OzN dzięki sztucznej inteligencji - bezpłatne webinarium

wt., 30 maj

|

webinar

Jak szybciej i łatwiej dostosować dokumenty cyfrowe dla OzN dzięki sztucznej inteligencji - bezpłatne webinarium

Pomagamy zapewnić dostępność i zgodność dokumentów cyfrowych ze standardem WCAG z pomocą sztucznej inteligencji. Rozwiązanie tworzymy dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, we współpracy z OzN, lingwistami, ekspertami w zakresie dostosowania dokumentów cyfrowych i inżynierami AI.

Czas i lokalizacja

30 maj, 11:00 – 12:30

webinar

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne webinarium, podczas którego opowiemy:

  • O naszym pionierskim oprogramowaniu opartym na sztucznej inteligencji i jego zastosowaniu w dostosowywaniu dokumentów cyfrowych. 
  • Jakie dokumenty powinna mieć dostosowana uczelnia.
  • Jak wyglądał proces dostosowania dokumentów podczas tworzenia Polskiej Platformy Medycznej.

Prelegenci:

dr Weronika Kobylińska - fundraiserka, inicjatorka i koordynatorka międzynarodowych inicjatyw naukowych (m.in. we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, Aleksander Brückner Center, siecią badawczą Ars Graphica, Instytutem Studiów nad Sztuką Świata). Specjalistka w zakresie dostępności kultury wizualnej w kontekście wystawienniczym, edukacyjnym i badawczym, redaktorka merytoryczna specjalnego tomu „Kultury Współczesnej” (nr 3/2021) poświęconego tej tematyce. Audiodeskryptorka współpracująca z różnymi organizacjami zajmującymi się dostępnością (Fundacja Kultura bez Barier, Fundacja Audiodeskrypcja).

Michał Olczyk — Od ponad 15 lat związany z Biblioteką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jako wsparcie informatyczne, kierownik działu digitalizacji, a obecnie zastępca dyrektora. Członek zespołu rozwijającego Polską Platformę Medyczną oraz Atlas Zasobów Otwartej Nauki. W Sages lider zespołu odpowiedzialnego za ręczną anotację dokumentów cyfrowych.  

Antoni Marek — Absolwent Teorii Konstrukcji na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, z pasji programista. W Sages pracuje na stanowisku AI Engineer jako lider zespołu rozwijającego narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. 

Teaser

"Wyobraźmy sobie, że prosimy kogoś, kto nie ma pojęcia o polskiej ortografii, żeby napisał stronę tekstu. Jeżeli najpierw zostanie to sprawdzone przez wtyczkę w dokumencie tekstowym, redaktor będzie potem miał zdecydowanie mniej pracy. Jeżeli natomiast od początku będzie się tym zajmował wyłącznie automat — istnieje ryzyko, że "poprawi" fragmenty, które wcale nie były błędne lub skoryguje tekst niezgodnie z intencjami jego autorów. Połączenie sił sztucznej inteligencji i pracy ekspertów zapewnia optymalizację czasu i jakości."  

Webinarium jest dedykowane w szczególności dla uczelni wyższych. Wydarzenie odbywa się na platformie ZOOM i jest bezpłatne.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Sages sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 62c. Przetwarzamy Twoje dane tj. imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i nazwę stanowiska w celu organizacji wydarzenia do momentu zakończenia usługi, a jeśli zaznaczono odpowiednią zgodę do momentu jej wycofania – także w celu wysyłania informacji handlowych drogą mailową lub kontaktu telefonicznego w celach marketingowych (do momentu wycofania zgody). Masz prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, wycofania zgody (poprzez wiadomość na adres inkluzywni@sages.com.pl) oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

bottom of page