top of page
Jak szybciej i łatwiej dostosować dokumenty cyfrowe dla OzN dzięki sztucznej inteligencji - bezpłatne webinarium
Jak szybciej i łatwiej dostosować dokumenty cyfrowe dla OzN dzięki sztucznej inteligencji - bezpłatne webinarium

wt., 30 maj

|

webinar

Jak szybciej i łatwiej dostosować dokumenty cyfrowe dla OzN dzięki sztucznej inteligencji - bezpłatne webinarium

Pomagamy zapewnić dostępność i zgodność dokumentów cyfrowych ze standardem WCAG z pomocą sztucznej inteligencji. Rozwiązanie tworzymy dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, we współpracy z OzN, lingwistami, ekspertami w zakresie dostosowania dokumentów cyfrowych i inżynierami AI.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

30 maj 2023, 11:00 – 12:30

webinar

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne webinarium, podczas którego opowiemy:

  • O naszym pionierskim oprogramowaniu opartym na sztucznej inteligencji i jego zastosowaniu w dostosowywaniu dokumentów cyfrowych. 
  • Jakie dokumenty powinna mieć dostosowana uczelnia.
  • Jak wyglądał proces dostosowania dokumentów podczas tworzenia Polskiej Platformy Medycznej.

Prelegenci:

dr Weronika Kobylińska - fundraiserka, inicjatorka i koordynatorka międzynarodowych inicjatyw naukowych (m.in. we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, Aleksander Brückner Center, siecią badawczą Ars Graphica, Instytutem Studiów nad Sztuką Świata). Specjalistka w zakresie dostępności kultury wizualnej w kontekście wystawienniczym, edukacyjnym i badawczym, redaktorka merytoryczna specjalnego tomu „Kultury Współczesnej” (nr 3/2021) poświęconego tej tematyce. Audiodeskryptorka współpracująca z różnymi organizacjami zajmującymi się dostępnością (Fundacja Kultura bez Barier, Fundacja Audiodeskrypcja).

Michał Olczyk — Od ponad 15 lat związany z Biblioteką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jako wsparcie informatyczne, kierownik działu digitalizacji, a obecnie zastępca dyrektora. Członek zespołu rozwijającego Polską Platformę Medyczną oraz Atlas Zasobów Otwartej Nauki. W Sages lider zespołu odpowiedzialnego za ręczną anotację dokumentów cyfrowych.  

Antoni Marek — Absolwent Teorii Konstrukcji na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, z pasji programista. W Sages pracuje na stanowisku AI Engineer jako lider zespołu rozwijającego narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. 

Teaser

"Wyobraźmy sobie, że prosimy kogoś, kto nie ma pojęcia o polskiej ortografii, żeby napisał stronę tekstu. Jeżeli najpierw zostanie to sprawdzone przez wtyczkę w dokumencie tekstowym, redaktor będzie potem miał zdecydowanie mniej pracy. Jeżeli natomiast od początku będzie się tym zajmował wyłącznie automat — istnieje ryzyko, że "poprawi" fragmenty, które wcale nie były błędne lub skoryguje tekst niezgodnie z intencjami jego autorów. Połączenie sił sztucznej inteligencji i pracy ekspertów zapewnia optymalizację czasu i jakości."  

Webinarium jest dedykowane w szczególności dla uczelni wyższych. Wydarzenie odbywa się na platformie ZOOM i jest bezpłatne.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page