top of page
Zgodność z WCAG na uczelniach (jak ją zapewnić)
Zgodność z WCAG na uczelniach (jak ją zapewnić)

pt., 27 paź

|

webinar

Zgodność z WCAG na uczelniach (jak ją zapewnić)

Podczas spotkania przeprowadzimy mini warsztat z ręcznego dostosowania dokumentów i zaprezentujemy możliwości oprogramowania opartego na AI, automatyzującego ten proces, stworzonego dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

27 paź 2023, 11:00 – 12:00

webinar

O wydarzeniu

Zapraszamy na II część webinarium dotyczącego dostosowania uczelni do standardu WCAG. Przed wakacjami opowiedzieliśmy o tym jak wyglądał ten proces w przypadku Polskiej Platformy Medycznej, zaprezentowaliśmy ręczną metodą dostosowania dokumentów cyfrowych, z której korzystaliśmy; przedstawiliśmy oprogramowanie do automatycznego dostosowania materiałów, nad którym pracujemy w ramach projektu NCBR i opowiedzieliśmy o aktualnych grantach i konkursach. 

Ponieważ po pierwszym webinarium pojawiły się prośby o powtórzenie części, podczas której tłumaczymy jak ręcznie dostosować dokument, nadchodzące spotkanie poświęcimy w znacznym stopniu na to zagadnienie. Zaprezentujemy też jak rozwinęły się możliwości automatycznego narzędzia opartego na sztucznej inteligencji. Udział w I części webinarium nie jest konieczny do uczestnictwa w części II. Poniżej agenda spotkania. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

  • O wymogach dostępności dla uczelni
  • Prezentacja ręcznego dostosowania dokumentów
  • Przedstawienie opartego na AI oprogramowania do automatycznego dostosowania dokumentów cyfrowych. 

Prelegenci:

Michał Olczyk — Od ponad 15 lat związany z Biblioteką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jako wsparcie informatyczne, kierownik działu digitalizacji, a obecnie zastępca dyrektora. Członek zespołu rozwijającego Polską Platformę Medyczną oraz Atlas Zasobów Otwartej Nauki. W Sages lider zespołu odpowiedzialnego za ręczną anotację dokumentów cyfrowych.  

Antoni Marek — Absolwent Teorii Konstrukcji na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, z pasji programista. W Sages pracuje na stanowisku AI Engineer jako lider zespołu rozwijającego narzędzia oparte na sztucznej inteligencji pomagające zapewnić dostępność cyfrową.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page